Fragman

Arabadan İn Bisiklete Bin

TR Poster (2).jpeg
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Cinatı, yaşanılabilir bir kent hayali kuran ve bu uğurda dünyanın birçok şehrinde bir araya gelip aksiyon alan Critical Mass bisikletçilerinin hikayesini gerçekçi bir dille anlatır.

 

Filmin Konusu;

Cinatı, bisikletin başrolde olduğu yeni ve mutlu bir dünya hayali kuranların öyküsünü anlatır. Kentin kimliğini yeni baştan kurgulamak isteyen bisikletliler, her ay belirli bir günde kendi metropollerinde toplanırlar. Dünyanın muhtelif şehirlerinde hayata geçen bu farkındalık etkinliklerine Critical Mass adı verilmiştir. Hiyerarşisiz, rotasız bir şekilde gerçekleşen sürüşlerde coşku ve arkadaşlık ön plandadır. Cinatı, çeşitli şehirlerde yaşayan bisikletlilerin geçirdikleri değişim süreçlerini ve ortak kent hayallerini hayata geçirme aşamasında başına gelenleri gerçekçi kendine özgü bir üslupla yansıtır..

Filmin çekimleri 2013'te başladı. Kinocycle ikinci uzun metraj filmi olup, 2020 yılında tamamlanması planlanıyor. Gösterimler ve online izlemeden haberdar olmak için bültene kaydolup, sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 

Film Ekibi;

Yapımcı - Yönetmen, Uğur Cuya 

Yapımcı, Araştırma; Benian Kara

Uygulayıcı Yapımcı; Nur Bardakçı

Strateji ve PR; Çiğdem Zeytin

Proje Danışmanı; Cahit Binici

Kurgu; YUVA

Müzik; Zeytin Band

Poster; Berk Şentürk

Metin Yazarı; Serhat Kaşkaya

Tür; Belgesel, İnsan Hakları, Kent Hakkı,

Ulaşım Hakkı, İnsan Hikayesi, Yol Hikayesi

Anlatıcılar

(Hazırlanıyor...)

 

Süre: 72 '

yapım aşamasında

Mail listemize katılın

Tüm gelişmelerden haberdar olun

E-posta